14 Лютого 2019

Дослідження і аналіз грунту: а мені це потрібно?

Дослідження і аналіз грунту: а мені це потрібно?

Збалансоване мінеральне живлення - це основа високого показника врожайності. Але часто фермер визначає потребу рослини в будь-якому добриві за зовнішніми ознаками - "на око". Цей метод, звісно, дуже не надійний оскільки зовнішні ознаки недоліків різних елементів живлення схожі межу собою і навіть досвідчений фахівець легко може помилитися.

Контроль за сольовим режимом ґрунтів

Через нестачу мінерального харчування в аграрній сфері значно підвищується собівартість продукції, знижується врожайність, і відповідно, прибутковість підприємства. Деякі види рослин дуже важко переносять наші погодні умови, додайте до цього погану якість ґрунту, погане засвоєння мінеральних елементів, засоленість і виснаження ґрунту і отримаєте цілий арсенал хвороб, боротьба з якими може і зовсім не принести ніяких результатів. Ви повинні погодитися, що краще уникнути або принаймні, мінімізувати можливі витрати. Саме з цією метою проводять агрохімічний аналіз ґрунту. 

Тільки при створенні оптимальних умов для розвитку рослин ви не будете хвилюватись про їх стан. Знаючи кількість мінеральних елементів в ґрунті, рівень кислотності і засоленості ми можемо точно, а головне, обґрунтовано вносити необхідні елементи для створення максимально сприятливого середовища для культури. 

Деякі аграрії вважають, що визначення в ґрунті вмісту мікроелементів це зайве. Насправді мікроелементи - це один з головних чинників для життєдіяльності рослини, оскільки цинк, залізо, мідь, марганець, кобальт, бор і молібден - це каталізатори біохімічних процесів, ці елементи відповідають за використання рослинами основних елементів живлення.

Вони можуть виступати в деякому роді "ліками" при ураженні рослин різними хворобами і порушення режиму живлення. 

Таким чином, аналіз ґрунту дає можливість фермерам економити значні кошти тому, що аналізи визначають, які елементи присутні в ґрунті. Відповідно, фермер може прийняти для себе рішення, які добрива і в якій кількості йому використовувати, а від яких взагалі варто відмовитися.


Аналіз елементного складу ґрунтів

КОЛИ МОЖНА ПРОВОДИТИ ВІДБІР ЗРАЗКІВ ДЛЯ АНАЛІЗУ ГРУНТУ?

Проводити відбір проб грунту можна практично в будь-який час року, оскільки, перезвложений, сухий або мерзлий грунт не впливає на кінцеві результати аналізу. А взагалі, аналіз грунту рекомендується робити незадовго до посіву культур, тобто для України це - весна або осінь, щоб краще визначити поточний стан грунту і встигнути закупити необхідні для внесення добрива. У такому випадку ви зможете найбільш оптимально внести добрива, які дійсно необхідні для вашого грунту, і забезпечити тим самим високу врожайність.

Не рекомендується відбирати зразки відразу після внесення добрив, гіпсування, внесення вапна та інших хімічних заходів. Якщо такі операції проводилися, з аналізом грунту потрібно буде почекати півтора-два місяці.


ЯК ЧАСТО ТРЕБА РОБИТИ АГРОХІМІЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ ГРУНТІВ?

Хімічні процеси в ґрунті проходять постійно, а особливо після кожного агрохімічного заходу, коли швидкість та складність хімізму зростає в рази, тому агрохімічне обстеження ґрунтів рекомендується проводити на всіх видах сільськогосподарських угідь кожного року. Причому, після збору попередника - повний аналіз, а навесні - контрольний. Для забезпечення якості агрохімічного обстеження необхідно правильно відібрати ґрунтовий зразок в полі.