23 Березня 2020

Міжнародний рік охорони здоров’я рослин - 2020

Міжнародний рік охорони здоров’я рослин - 2020
Організація Об’єднаних  Націй проголосила 2020 рік Міжнародним роком охорони здоров’я рослин. Це – унікальна можливість звернути увагу громадськості на те, що охорона здоров’я рослин сприяє ліквідації голоду, зниженню рівня бідності, охороні навколишнього середовища і надає поштовх до економічного розвитку.  
За оцінкою Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй, щороку до 40% продовольчих сільськогосподарських рослин гину від шкідників і хвороб рослин. Це залишає мільйони людей без їжі і наносить великої шкоди сільському господарству – головному джерелу доходів сільських громад.
Зміна клімату і діяльність людини змінюють екосистеми, зменшують біорізноманітність і створюють нові умови для розповсюдження шкідників. При цьому міжнародні подорожі і торгівля за останні десятиліття зросли втричі і дозволяють шкідникам і хворобам швидко розповсюджуватись світом.
Захист рослин від шкідників і хвороб з економічної точки зору набагато ефективніший і вигідніший, ніж ліквідація наслідків повномасштабних надзвичайних ситуацій, що пов’язані зі здоров’ям  рослин. Після того, як шкідники або хвороба вкоренились, вивести їх буває неможливо. І на боротьбу з ними уходить багато часу і ресурсів.
На думку фахівців Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй, людство може запобігти  розповсюдженню шкідників і хвороб рослин, а також боротись з ними екологічно безпечними засобами.
Кожному з нас необхідно відмовитись від перевезення через кордони рослин і рослинних продуктів. Працівники транспорту повинні впевнитись, що літаки і водні судна, вантажівки і потяги не везуть шкідників і хвороби рослин на нові території. Урядам необхідно надавати реальну підтримку національним і регіональним організаціям, які працюють у сфері охорони здоров’я рослин.
Джерело: www.fao.org