24 Березня 2020

Що робити, якщо озимина підмерзла

Що робити, якщо озимина підмерзла
Незвичайно тепла зима цього року давала надію на ранню й дружну весну. Але вистачило декількох морозних днів, і агрономам додалося турбот. На озимині, яка рано пішла у ріст, прихопило морозами листя. І, на перший погляд, посіви краще пересіяти. Та не кваптеся робити передчасних висновків. При грамотному підході врятувати ситуацію можливо без пересіву. Якщо впливу низьких температур підверглося лише листя, то не слід впадати у відчай. Достатньо правильно використати для підживлення рослин препарати на основі гумату. Такі препарати швидко відновлюють рослини і запобігають втраті врожайності.
Гумінові препарати підвищують імунітет рослин, стимулюють формування міцної кореневої системи, фотосинтез і обмін речовин у рослинах, підвищують спроможність рослин до адаптації до змін клімату, активують поглинання поживних речовин з ґрунту, прискорюють дозрівання врожаю.
Гумат калію легко розчиняється у воді. У бакових сумішах добре поєднується з іншими добривами і гербіцидами.
Розпочинати обробку препаратами гумінового комплексу слід вже після того, як температурний режим стабілізується. Головна задача в цей час – відновити вегетацію і запустити процес метаболізму у рослинах.
В ослаблених підморожуванням рослин знижується імунітет до мікозів. Тому слід зробити експертизу на ураженість грибковими захворюваннями. Обробка рослин препаратами гумінового комплексу підвищить їх резистентність до мікозів та інших захворювань.