Чи завжди працює азот? | Afina Pallada
13 May 2020

Чи завжди працює азот?

Чи завжди працює азот?

Азот є одним із найважливіших елементів у живленні рослин. Його дефіцит призводить до уповільнення росту, скорочення періоду вегетації, слабкого цвітіння. Листя рослини дрібніє і втрачає інтенсивне зелене забарвлення. У злакових культур спостерігається слабке кущіння. У овочів листя набуває жовтого відтінку, а у плодово-ягідних культур – червоного відтінку. Розвивається багато дрібних плодів, що осипаються майже після зав’язі. Це призводить до зниження врожайності.

Але й надмірне азотне живлення не є корисним. По-перше, воно призводить до накопичення нітратів в овочевих культурах.  По-друге, надмірно утворюється зелена маса, уповільнюється процес дозрівання врожаю. По-третє, у молодих плодових дерев знижується резистентність до низьких температур.

Тож, можна сказати, що азотні добрива є найбільш небезпечними при перевищенні норм їх внесення.

На що слід звернути увагу, щоб не вносити безглуздо азотні добрива і спонукати азот працювати ефективно?

  Важливим фактором для правильної роботи цього елементу є вміст кальцію і магнію в ґрунті. В нормі кальцій  повинен бути на рівні 60 - 70%, а магній – на рівні 10 - 20%. Без належного рівня кальцію та магнію азот не спрацює і не забезпечить сам по собі високий врожай.

Важливу роль выдіграє і показник рН ґрунту. Оптимальний показник для утворення нітрату становить 6-7. При рівні рН нижчому за 5,5 спостерігається призупинення процесу нітрифікації. А коли рН ґрунту вищий за 7, азот втрачається у формі аміаку.

Тож, на цьому прикладі ми ще раз впевнюємось у необхідності проведення агрохімічного аналізу ґрунту перед посівом і внесенням добрив.  
Sorry, this page is available only in Ukrain. For ease of viewing the page content is shown in an alternative language. You can click the link to switch the active language.