Точне землеробство

Точне землеробство
Лабораторія

Точне землеробство

Valtra-SmartFarming-TSeries-1024x682 (1).jpg

       Точне землеробство - це система управління продуктивністю посівів, заснована на використанні комплексу супутникових і комп'ютерних технологій. Сьогодні фермери можуть точно розрахувати кількість насіння, добрив і інших ресурсів для кожної ділянки поля з точністю до метра.

  Після того, як на основі супутникових і лабораторних даних складається точна карта поля із вказівкою характеристик кожної його ділянки, фермер має можливість раціональніше розподіляти ресурси між ними. Таким чином, вдається уникнути перевитрат ресурсів там, де вони раніше використовувалися в надлишку, і підвищити продуктивність тих ділянок поля, які раніше недоотримували в добривах, оранці або поливі. Складання карт здійснюється різними методами. Це і взяття проб грунту з подальшим проведенням лабораторних аналізів, і отримання інформації із супутників, і загальний науковий аналіз кожної ділянки. Карти складаються в електронному вигляді за допомогою спеціальних комп'ютерних програм, які інтегрують їх з іншим обладнанням. 

  На основі електронних карт створюються точні інструкції за кількістю добрив, насіння, води, які треба внести на кожну ділянку поля. Ці інструкції завантажуються в компютеризовану сільгосптехніку, що виходить у поле. Далі машина обробляє поле з мінімальною участю людини, яка просто контролює правильність виконання цих інструкцій. Керуючись інструкціями і ведена за допомогою супутникової навігації, машина сама регулює кількість добрив, що вносяться, і насіння на кожній ділянці поля.

Відбір зразків ґрунту здійснюється спеціалістами нашої лабораторії  автоматичним пробовідбірником. Відбір зразків фіксується за допомогою GPS-приймача. Це дозволяє точно визначити як місце відбору проміжних уколів, так і прив’язати збірний зразок (складається з 10-15 уколів) до конкретної ділянки. Це дозволяє, наприклад, діагностувати окремі проблемні ділянки в межах поля, отримати картограми і т.д.